Huawei, Apple ve Samsung’a ayar verdi; amiral gemisi böyle olur

Son dönemde Huawei’nin merakla beklenen amiral gemisi P70 serisi ile ilgili çeşitli duyumlar ortaya çıkmaya başladı. Weibo’da paylaşılan bir görsel, serinin 2 Nisan’da tanıtılacağına işaret ediyor. Bu bilgiyle birlikte, serinin dört farklı modelden oluşacağı; Huawei P70, P70 Pro, P70 Pro+ ve P70 Art modellerinin yer alacağı konuşuluyor. Ancak bu bilgilerin doğruluğu henüz kesinleşmediği için temkinli yaklaşmak gerekiyor.

Huawei’nin, tüm P70 modellerinde Kirin 9000S yonga setini kullanmayı planladığı söyleniyor. Ancak bu yonga setinin üreticisi SMIC’nin, ABD’nin ihracat kısıtlamalarını ihlal ettiği iddiaları nedeniyle inceleme altında olduğu biliniyor. Serinin ekran boyutlarının 6.58 inç ile 6.76 inç arasında değiştiği ve LTPO OLED teknolojisine sahip olacağı ifade ediliyor.

Huawei, Apple ve Samsung’a ayar verdi; amiral gemisi böyle olur

P70 Pro ve Pro+ modellerinin, 50MP IMX989 1 inç ana kamera sensörüne sahip olacağı, standart P70 modelinin ise 50MP OV50H sensörü ile geleceği belirtiliyor. Ayrıca, tüm modellerin 13MP çözünürlüğünde bir selfie kamerası paylaşacağı söyleniyor.

Batarya kapasitelerinin 5,000 mAh ile 5,200 mAh arasında değişeceği ve 88W’a kadar kablolu, 80W’a kadar kablosuz hızlı şarj desteği sunacağı belirtiliyor. Eğer duyumlar doğruysa, fiyatların 700$’dan başlayıp P70 Art modeli için 1,400$’a kadar çıkabileceği konuşuluyor.

P70 serisinin tanıtılmasına yönelik resmi bir açıklama yakında yapılabilir. Bu yeni serinin, teknoloji dünyasında önemli bir yere sahip olacağı ve Huawei‘in yenilikçi yaklaşımını bir kez daha gözler önüne sereceği bekleniyor. Ancak bu bilgilerin resmi bir doğrulaması yapılmadığı için, kesin bilgiler için Huawei’in resmi duyurularını beklemekte fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x