ABD’nin Georgia eyaletinde 4 yıl sonra ilk kez bir mahkum idam edildi

ABD’nin Georgia eyaletinde 1993’te kaçırdığı kız arkadaşını öldürdüğü belirtilen mahkumun idam cezası zehirli iğneyle infaz edildi. Eyaletin Ceza İnfaz Kurumu’ndan yapılan açıklamada, 1993’te cinayetten idam cezasına çarptırılan Willie James Pye’ın cezasının infazının gerçekleştiği belirtildi.

AA’nın aktardığına göre, gardiyanın “son söz söylemek isteyip istemediğini” sorması üzerine “hayır” cevabını veren 59 yaşındaki Pye’ın zehirli iğne yöntemiyle infaz edildiği kaydedildi. Söz konusu idamın, Georgia’da yaklaşık 4 yıl aradan sonra gerçekleştirilen ilk ölüm cezası olduğu bildirildi.

Hırsızlık amacıyla 1993’te kız arkadaşının evine giren, daha sonra onu kaçırıp öldüren Pye, kadının cesedinin bulunmasının ardından gözaltına alınmıştı. Willie James Pye, 1996’da kaçırma, silahlı soygun, cinsel saldırı ve cinayet suçlarından idam cezasına çarptırılmıştı.

ABD’nin Georgia eyaletinde, en son 2020’de büyücülük takıntısıyla cinayet ve cinsel saldırı suçlarından idama mahkum edilen bir kişinin infazı gerçekleşmişti.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x